O mnie

Wychowywałem się w Sosnowcu, jestem absolwent I LO im. E. Plater. Ukończyłem  Politechnikę Śląską w Katowicach, uzyskując tytuł mgr inż. technologa oraz studia podyplomowe na Śląskim Uniwersytecie Ekonomicznym na kierunku „Zarządzanie firmą”.

Od 1980 roku jestem pracownikiem  Huty Bankowej w Dąbrowie Górniczej, ostatnio zatrudniony  jako technolog produkcji.

Od  jestem 1981 członkiem  i działaczem NSZZ Solidarność, ostatnio od dwóch kadencji jako Wiceprzewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Huty Bankowej i RAPZ.

Współzakładałem  Stowarzyszenie Samorządne Strzemieszyce i od 20 października 2013 roku jestem  Wiceprezesem Zarządu. Należę do współzałożycieli stowarzyszenia Konfederacja dla Dąbrowy Górniczej łączącej siły prawicowe Dąbrowy Górniczej, od  22 kwietnia  2014 roku  jako Wiceprzewodniczący Kapituły.

Byłem inicjatorem i współorganizatorem protestów mieszkańców i konferencji ekologicznych przeciw szkodliwemu oddziaływaniu zakładów na środowisko, w tym  Konferencji „Dzień Obrony Strzemieszyc” w dniu 5 listopada 2014 roku, Konferencji Organizacji Walczących z Uciążliwą dla Człowieka Lokalizacją Zakładów Przemysłowych w dniu 10 września 2014 roku oraz Konferencji „Zagrożenia ekologiczne i zdrowotne występujące w Strzemieszycach i okolicy”  w dniu 18 kwietnia 2015 roku.

Jestem członkiem  redakcji Biuletynu „Samorządne Strzemieszyce”.

W wyborach samorządowych w 2014 roku uzyskałem  mandat Radnego Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej i radnego Rady Dzielnicy Strzemieszyce.

W wyborach samorządowych w 2018 roku uzyskałem ponownie  mandat Radnego Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej.